Skip to content

Komunistická strana Zimbabwe: K ODSTRANĚNÍ VÁLEČNÉHO PAMÁTNÍKU MARŠÁLU KONĚVOVI A RUDÉ ARMÁDĚ

Komunistická strana Zimbabwe

Prohlášení solidarity s OS ČMS, Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska

 

K ODSTRANĚNÍ VÁLEČNÉHO PAMÁTNÍKU MARŠÁLU KONĚVOVI A RUDÉ ARMÁDĚ RADOU MĚSTA PRAHY 9. DUBNA 2020

Komunistická strana Zimbabwe nahlíží s naprostým znechucením na rozhodnutí Rady města Prahy odstranit válečný památník, zasvěcený maršálu Koněvovi a Rudé Armádě, jež ztratila 140 000 vojáků, bojujících společně se statečnými československými partyzány proti nejkrutějším divizím SS, jež zůstaly bojovat v Praze dokonce i po osvobození Berlína Rudou armádou, Hitlerově sebevraždě a obklíčením Německa Spojenci.

Připomínáme si rozdělení Československa v roce 1939 následkem Mnichovské dohody rok předtím a zrady některých československých politiků – zrady zopakované některými takzvanými „demokraty“ při druhém rozdělení v roce 1993 v zájmu německého monopolního kapitálu.

S lítostí si připomínáme brutalitu nacistické okupace, zvlášť na lidický masakr a ponížení československého lidu téměř na otroky během okupace.

Připomínáme si rychlost, s jakou Rudá armáda přišla na pomoc československým vlastencům po Pražském povstání v květnu 1945 a vzdáváme poctu všem, kteří zemřeli v boji proti fašismu.

Po nedávných protikomunistických prohlášeních Evropské unie a vzestupu fašismu v Evropě, především západem podporovaném puči ukrajinských nacistů v roce 2014, nejsme překvapeni tímto pokusem o revizi dějin.

Komunistická strana Zimbabwe je proto plně solidární se třídně nejuvědomělejšími a vlasteneckými pracujícími z OS ČMS při obraně pravdivých dějin Rudé armády a československých vlastenců.

 

© oficiální překlad Vladimír Sedláček

Koordinátor mezinárodních styků OS ČMS 

http://stavkuj.cz