Skip to content

PAME odhaluje špinavou roli a lži Evropské odborové konfederace (ETUC)

PAME (Všedělnická odborová fronta): Špinavá role a lži ETUC-CES znovu odhaleny

 

9. listopadu proběhla v Řecku generální stávka. Stávka, která byla rozhodnuta, připravena a uspěla díky akci bojovných řeckých odborů. Byla to jedna z nejmasivnějších a nejúspěšnějších stávek posledních let. V této stávce měly řecké třídní odbory masivní podporu a solidaritu bojovných odborů z celého světa a na ústředním stávkovém shromáždění PAME v Aténách se zúčastnil celý sekretariát Světové odborové federace – WFTU/FSM a vyjádřil svou solidaritu v praxi.

 

Toto obrovské stávkové shromáždění řeckých třídních odborů  PAME za přítomnosti Světové odborové federace se Evropské odborové konfederace-ETUC pokouší prezentovat na internetu jako akci vlastních sil.

 

V den generální stávky v Řecku EOK opět zveřejnila na svém twitterovém účtu materiál, video z velkého stávkového shromáždění PAME, prezentující jej jako mobilizaci GSEE, člena řeckého ETUC.

 

Všimli jsme si, že ETUC a ITUC v roce 2019 zveřejnily pomlouvačný dopis proti PAME a třídně orientovaným řeckým odborům, kde se hovořilo o „násilnických stalinistických menšinách“, „menšinové skupině PAME“.

 

Tato menšinová skupina, tyto odbory, federace a regionální odborové svazy zorganizovaly jednu z největších stávkových akcí v Řecku v posledních letech a této akce chtějí využít lháři, pomlouvači, bruselští byrokraté a služebníci monopolů.

 

Tento postoj není jen v Řecku, protože nedávno síly ETUC, jako je prezident CFDT ve Francii, napadly a pomlouvaly velkou stávku dělníků z rafinerií. Jsou to nepřátelé dělnických bojů!

 

ETUC-ITUC jsou služebníky USA-EU a obchodních skupin.

 

Po léta tyto síly přijímaly a spolupodepisovaly protidělnická opatření v Řecku a Evropě, podporovaly protidělnická memoranda a snižování mezd.

 

A když nemohou zabránit dělnické mobilizaci, pokoušejí se zmocnit se velkých dělnických bojů a vytvořit si „bojovný“ profil.

 

Řečtí dělníci vás dobře znají.

 

Už žádné vaše lži!

 

Podepsána: „menšinová“ skupina PAME

 

(ze zdroje IDCOMMUNISM přeložil MP)