Skip to content

Bolívie: Světová odborová federace odsuzuje destabilizační pokusy imperialismu

Světová odborová federace (SOF) jako jediná třídně orientovaná odborová federace, vyjadřující se jménem 97 milionů pracujících pěti kontinentů, znovu potvrzuje svou třídní solidaritu dělnické třídě a obyvatelům Bolívie, kteří opět čelí destabilizujícím imperialistickým zásahům.

SOF odsuzuje manévry politické opozice v Bolívii organizované imperialismem, které usilují o destabilizaci země a svrhnutí legitimně zvoleného prezidenta Evo Moralese Aymy. Vyjadřujeme také své nejsilnější odmítnutí proti lynčování a únosům odborových a sociálních vůdců, které páchají reakční skupiny.

SOF byla i bude nadále zastávat pozice, že lidé jsou jediní, kdo mají právo rozhodovat o své přítomnosti a budoucnosti bez vnějších zásahů.

V tomto smyslu vyjadřujeme svou solidaritu s Bolivijským dělnickým centrem (COB) přidruženým k naší velké unijní rodině a vyzýváme bolivijský lid, aby porazil imperialistické plány, odmítl každý pokus o převrat a bojoval za emancipaci bolivijská dělnické třídy, proti vykořisťování člověka člověkem.

 

Sekretariát SOF

K prohlášení Světové odborové federace se připojuje i její česká členská organizace, Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska.