Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska, česká členská organizace SOF, vyjadřuje svou solidaritu se zraněnými a pozůstalými po obětech katastrofální exploze, která se 4. 8. 2020 udála v libanonském hlavním městě Bejrútu.
OS ČMS vyzývá k urgentní místní a zahraniční pomoci poškozeným, k účasti na obnově města a jeho ubytovacích kapacit, i k prošetření skutečné příčiny tragédie, zahrnující jak bezpečnostní, tak politické otázky.
OS ČMS dlouhodobě stojí za libanonskou pracující třídou v jejím boji proti vykořisťování, zkorumpované politické reprezentaci, proti útlaku ze strany místního i zahraničního kapitálu a proti sionistickému agresorovi.
Čest památce obětem tragédie ze 4. 8.!
Sekretariát OS ČMS
Redakce komunistického listu “Dialog”
Mohlo by se Vám líbit:
Panorama - 18. týden11 května, 2022
Lidová strana Íránu: Pozdrav bojovným studentům, mládeži a lidu Íránu, kteří se statečně staví proti...22 ledna, 2020
Krátce k prezidentským volbám v Rumunsku7 prosince, 2024
Komunistická mládež v Itálii zahájila kampaň k zaručení studentských práv21 dubna, 2020
Oživení paměti 5 července, 2020
Řešení existuje: Sociální bydlení ve Vídni29 prosince, 2022
Stanovisko redakce Kominternet-Dialogu k vyvrcholení konfliktu na Ukrajině8 března, 2022
Nacističtí miliardáři: Fašismus v rodokmenu Elona Muska27 února, 2025
Nesnesitelná křehkost kapitalismu s razítkem SARS-CoV-230 března, 2020
Informace o situaci v Redakční radě listu "Dialog * otázky * odpovědi"14 března, 2020
PANORAMA 23. března 202325 března, 2023
Konec ukrajinské protiofenzivy vyvolává spory v generálním štábu28 listopadu, 2023
