Skip to content

Venezuela: Zastavte pronásledování komunistických odborářů!

Dne 17. února vydala Komunistická strana Venezuely (PCV) a Národní fronta dělnické třídy (FNLCT) prohlášení, ve kterém odsuzuje činy agrese, represí a policejního obtěžování proti komunistickým odborářům v ropném průmyslu.

Konkrétně se prohlášení týká odborářů Dolores Herrerové a Gustava Yáneze, členů odborového svazu ropných dělníků „Jesús Faría“ (CCT-CV), byli ve svém vlastním domě napadeni ozbrojenou skupinou a byli násilně vystěhováni a zbaveni svých osobních věcí.

Podle prohlášení PCV došlo k podobnému útoku proti ropným dělníkům tolerované policejními složkami ve státě Zulia, kde státní agentura DIGECIM údajně zatkla tři odborové vůdce.

Prohlášení PCV důrazně odsuzuje tyto činy a požaduje okamžité propuštění soudruhů Herrery a Yaneze. “Ne kriminalizaci a potlačování dělnického boje! Respektování práva pořádat setkání a shromáždění pracovníků! Sjednocená dělnická třída nebude nikdy poražena, “ uvádí prohlášení.

 

KKE vyjadřuje solidaritu s odboráři PCV

 

Ve zprávě dnes zveřejněné Sekcí pro mezinárodní vztahy ÚV Komunistické strany Řecka (KKE) zdůrazňuje: „KKE pečlivě sleduje prohlášení Komunistické strany Venezuely (PCV) o perzekucích a útocích proti dělníkům a komunistům. odborářům v ropném průmyslu země.

Zvláště útok ozbrojené skupiny útočící proti komunistickým odborářům Dolores Herrerové a Gustava Yáneze, který se stal s tolerancí místních úřadů a policie, jakož i neodůvodněné dlouhodobé násilné zadržování odborářů připravujících se na pracovní shromáždění státní agentury DIGEDIM.

KKE odsuzuje pronásledování a útoky proti dělníkům a komunistickým odborářům a vyjadřuje solidaritu s PCV a boj za obranu práv pracujících. KKE vyzývá venezuelskou vládu, aby okamžitě podnikla kroky k zastavení útoků a stíhání proti odborářům a komunistům.