Den válečných veteránů US a SS v Rakonitz

Přidáno v pondělí 21. listopadu 2016

Rakovník 11. 11. 2016

      Musel jsem si zvyknout na výzvy k ochraně naší krásné, bílé vlasti a naší skvělé nadlidské západní kultury proti řízené invazi migrantů, kteří nám vnutí mešity a právo šaría. Smutné je, že takové výlevy vypouštějí z úst a klávesnic počítačů i lidé, kteří si říkají komunisté. Někteří k tomu nezapomínají dodat, že plně podporují vnitřní i zahraniční politiku prezidenta ČR Miloše Zemana, která prý je politikou naší nezávislosti. Jistě, "nezávislosti" v chomoutu EU, NATO (čti USA) a v přátelství s fašistickým Izraelem a dalšími teroristickými režimy, které jsou trvalou hrozbou míru a překážkou společenského pokroku.
      Musel jsem si zvyknout na to, že při výročích osvobození naší vlasti od fašismu nebo při "Dni válečných veteránů", který k nám byl zavlečen patolízaly "západních demokracií", je všude plno vojáků v uniformách armády USA, která je považována za našeho jediného a skutečného osvoboditele, zatímco o Rudé armádě se stále častěji a otevřeněji tvrdí, že přišla vystřídat jednu totalitu druhou (a ještě horší). Slýcháme neustále, že Hitler byl tímtéž, co Stalin. Jistě, jen s tím rozdílem, že jeden chtěl náš národ vyhladit a druhý jej před vyhlazením zachránil (v čele států a hnutí popsaných protichůdných tendencí).
      Ale že už jsme klesli tak hluboko, že nám nestačí všudypřítomné oslavy vojáků US a oslavujeme už i vojáky SS, tomu jsem ani nechtěl věřit, když jsem viděl na internetu fotogalerii ze "Dne veteránů" 11. listopadu v Rakonitz, totiž v Rakovníku. Nicméně esesák na čestné stráži na této akci nejen mně připomněl dobu (kterou jsem naštěstí osobně nezažil), kdy před českým názvem města stál německý "Rakonitz", protože řeč "nadlidí" byla nadřazena naší. Dnes je v našich městech na různých vývěsních štítech a reklamních poutačích snad více angličtiny než tehdy němčiny, a to bez českého překladu. Nositelé "nového řádu" z Velkoněmecké říše nařizovali uvést českou verzi nápisů menším písmem pod německou. Nositelé "západních demokratických hodnot" z USA a EU už o takovou zbytečnost nestojí.
      Jenže německá okupace přinesla podstatně horší věci než nadřazení německého jazyka nad český. Je smutné, že se dnes zapomíná na 360 tisíc obětí fašismu z řad československých občanů, že se zapomíná na 140 tisíc padlých sovětských vojáků při osvobozování našeho území, ale žvaní se o "obětech komunismu" tak intenzivně, že si dnešní školáci a mladí lidé nezřídka myslí, že komunisté stříleli lidi na Kobyliské střelnici a mučili v Pečkově paláci.
      Jakýsi hejsek v uniformě SS skutečně stál 11. listopadu v Rakovníku u pamětní desky příslušníků RAF (královského britského letectva, nikoli Frakce rudé armády, bohužel…) v Rakovníku. Stál jako čestná stáž po boku mužů v uniformách dalších zahraničních armád. Naskýtá se otázka, proč ne našich vojáků a proč ne Rudé armády, která měla rozhodující podíl na porážce fašismu na našem území i na celém světě. Ale v tomto případě to bylo lepší, že zde nebyla hanobena čest Československé a Rudé armády v přítomnosti esesáka. Mimochodem, jeho náušnice v uchu nepůsobila příliš autenticky.
      Zarážející je, že se pietního aktu účastnili i příslušníci Armády ČR a Policie ČR. Nikdo z přítomných nevyjádřil nesouhlas s účastí esesáka. Ta vyvolala určitou nevoli až na základě fotografií zveřejněných v Rakovnickém deníku. Za pozornost stojí zvláště snímek č. 14 v internetové galerii, kde hovoří předseda Klubu vojenské historie Rakovník Jiří Svoboda v uniformě se zlatými písmeny "US", vedle kterého stojí onen nechutný mladík v uniformě s podobnými písmeny, jenže švabachem a znění "SS". S ohledem na úlohu a chování okupačních vojsk USA po 2. světové válce je srovnání mezi "US" a "SS" zcela namístě. Každopádně, v krátké etapě existence protifašistické koalice bojovala západní vojska po boku SSSR proti hitlerovcům a ačkoli je dnes úloha RAF tendenčně a účelově zveličována, jejich příslušníci by se museli obracet v hrobech, pokud by viděli stát u své pamětní desky esesáka.
      Popisek u fotografie s oficíry US a SS konstatuje, že "Jiří Svoboda, předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku, se zastal při pietě prezidenta Miloše Zemana". Obávám se, že to panu prezidentovi v této souvislosti příliš neprospělo.
      Průběh pietního aktu odsoudil dokonce i Český svaz bojovníků za svobodu, zmítaný skandály a vnitřní krizí, jehož předseda plukovník Jaroslav Vodička se neštítil při letošní pietě na hřbitově v Terezíně zaútočit proti "invazi migrantů", zaprvé zcela mimo téma akce, zadruhé mimořádně neuctivě v místě, kde trpělo a umíralo tolik lidí různých národností, etnických skupin, politických přesvědčení a náboženských vyznání, že právě sem by nanejvýš patřilo vyjádření mezinárodní solidarity a internacionalismu.
      Propříště doporučuji postavit čestnou stráž v uniformách SS 10. června do Liditz. Zájemců o její ztvárnění bude jistě dost, když vidím, kolik zastánců fašistických tendencí demonstruje jak na podporu prezidenta Zemana, tak proti němu.

Prokop Haken