Informace o trestní věci redaktora ,,Dělnicko-rolnické pravdy" A. A. Majevského

Přidáno v pátek 26. června 2015
A. A. Majevský

      12. června proběhlo v Užhorodu další zasedání meziokresního soudu ve věci A. A. Majevského.
      Po šestiměsíčních průtazích soudce A. N. Ferenc přistoupil k výslechu k podstatě věci obvinění a dotazování svědků. Obžalovaný vyhlásil na sezení své požadavky a protesty:
      1. Protest proti jeho držení jako podezřelého pod stráží v společné cele s odsouzenými zločinci, což odporuje jak ukrajinskému, tak i evropskému zákonodárství.
      2. Prohlášení o jeho zbavení práva na informace. Po jeho žádosti k administraci SIZO (vyšetřovací věznice) o seznámení se zněním Zákonu Ukrajiny ,,O odsouzení komunistického a nacionálně socialistického (nacistického) totalitního režimu na Ukrajině a zákazu propagandy jejich symboliky", podepsaného Porošenkem (9. května 2015), bylo mu toto odepřeno.
      3. O provedení doplňující alternativní soudně-lingvistické expertizy, na které je postaveno celé obviněni. K věci přiložený akt soudně-lingvistické expertizy byl ,,sesmolen" siono-proamerickými vládci Ukrajiny v stěnách státního Kyjevského vědecko-výzkumného institutu soudních expertíz (KNIISE), podřízeného ministru justice.
      4. O připojení k věci jako věcného důkazu novin Dělnicko-rolnická pravda číslo 3 z r. 2014, ve kterém v prohlášení ÚV VKSB z 5. března 2014 pod podpisem generální tajemnice ÚV VKSB N. A. Andrějevové v článku ,,Ne rozštěpení Ukrajiny" byl uveřejněn oficiální názor strany bolševiků o teritoriální celistvosti a neporušitelnosti hranic ukrajinského státu, jako dítěte historické činnosti strany bolševiků pod vedením V. I. Lenina, J. V. Stalina.
      Datum příštího jednaní stanoveno nebylo.

Ukrajinské byro ÚV VKSB
17. června 2015