KLDR: Provokatéři zaplatí vysokou cenu

Přidáno v pátek 11. března 2016
Propagační plakát KLDR

      Pchjongjang, 7. března čučche 105 (2016) (KCNA) – Mluvčí Výboru pro mírové znovusjednocení Koreje (VMZK) vydal v pondělí následující prohlášení:
      Imperialisté USA a skupina zrádců Pak Kun Hje (jihokorejské loutkové prezidentky, pozn. překl.) konečně zahájila vojenské akce k porušení suverenity KLDR a zničení silou jejího práva na existenci.
      Tím je společný vojenský nácvik Klíčové rozhodnutí (Key Resolve) a Střemhlavý orel (Foal Eagle) 16, společná vojenská cvičení, která začala v pondělí.
      Tentokrát dokonce odhodili falešnou masku “každoročního” a “defenzivního”, kterou dosud často opakovali, aby jí prováděli nejnepokrytější, nejproblematičtější a dosud největší zkoušku atomové válečné invaze do KLDR.
      Zkouška nemůže být označena jinak než jako divoké válečné vydírání, které nemůže nikdy být tolerováno armádou a lidem KLDR, když bylo zahájeno v návaznosti na výmysl nelegální “rezoluce” Rady bezpečnosti OSN proti KLDR, vyzývající k její politické izolaci a udušení její ekonomiky.
      Je to něco bezprecedentního, že téměř všechny tři strategické jaderné útočné prostředky USA byly rozmístěny po celé jižní Koreji jeden po druhém a do cvičení byly zapojeny velké speciální operační skupiny a bojové týmy překvapivých úderů tří služeb příslušníků ozbrojených sil USA, které si zasloužily pochybnou slávu jako skupina vrahů.
      Co je závažné, že otevřeně tvrdí, že cílem společných vojenských manévrů je potvrdit možnost použití OPLAN 5015 (nové operační strategie Operační plán 5015, pozn. překl.) ke skutečné válce, jejímž hlavním obsahem je “operace stětí” zaměřená na vrchní velitelství revoluce KLDR, operace překvapivého výsadku na obsazení všech strategických bodů najednou a operace pro preventivní údery na úderné jaderné prostředky KLDR.
      Situace dosáhla fáze, která již nemůže být nadále udržitelná.
      Všechna fakta jasně dokazují, že imperialisté USA a loutkové síly vyostřili situaci pod záminkou zkoušky vodíkové pumy KLDR pro sebeobranu a jeho vypuštění družice pro mírové účely, s cílem podnítit válku proti ní.
      Za panující situace Výbor pro mírové znovusjednocení Koreje znovu připomíná americkým imperialistům a loutkovým silám v jižní Koreji to, že KLDR nemlátila prázdnou slámu, když oznámila, že její opatření pro všestrannou protiakci zahrnují silnou fyzickou protiakci nyní, že spravedlivá bitva na život a na smrt se stala údery železným kladivem proti agresorům a provokatérům, posedlým hysterií pro jadernou válku a bude bránit suverenitu a právo KLDR na existenci.
      Váleční maniaci agrese by neměli volně běhat, mají-li se vyhnout odvetnému úderu, způsobenému miniaturizovanými, vysoce přesnými a diverzifikovanými jadernými zbraněmi rozmístěnými v operačních oblastech mocné revoluční pektusanské armády a připravenými pro ni k použití v jakémkoli momentě, a nemají-li zahynout v moři plamenů raketometů různé ráže, vyráběných sériovým způsobem a nasazených i v rezervních dělostřeleckých jednotkách.
      Američtí imperialisté, zapřísáhlí nepřátelé korejského lidu, a skupina zrádců Pak Kun Hje, nejhorší zdroj problémů národa, nikdy nesmějí zapomenout, že všechny základny agrese v jižní Koreji, Japonsku, Pacifiku a pevnině USA jsou v dostřelu různých typů úderných prostředků revolučních ozbrojených sil KLDR.usa_03
      Nepřítel musí jasně vědět, že všechny operační jednotky revolučních ozbrojených sil KLDR, které převedly způsob svých předchozích vojenských protiakcí v preventivní úder vyrovnávající se s arogantními vojenskými akcemi nepřítele, pokoušejícího se potlačit svrchovanost a právo na existenci KLDR, jsou uvedeny do stavu plné připravenosti ke společné detekci a zahájení preventivního nelítostného a ničivého útoku na ně, nedávajíce žádnou šanci lítosti, v případě, že odhalí jakékoli známky provokace.
      To je konečné rozhodnutí vojsk a lidu KLDR, že by se měli vypořádat s imperialisty USA a skupinou zrádců Pak Kun Hje pouze silou zbraní, když jsou zbaveni jakéhokoli společného poznání a domluvy.
      Všichni Korejci doma i v zahraničí a mírumilovný lid světa, volající po míru a znovusjednocení Koreje, by reagovali na konečnou spravedlivou válku KLDR proti USA, posvátnou válku za účelem národního znovusjednocení, spojenými ostrými protiválečnými boji proti USA a Pak Kun Hje.
      Pokud válečné vydírání nepřátelských sil proti KLDR, nezodpovědně zinscenované v jižní Koreji, nebezpečný jaderný arzenál, bude přehlíženo, korejský národ nikdy nebude v bezpečí a svět nebude mít možnost uniknout katastrofě jaderné války.
      Skupina zrádců Pak Kun Hje utrpí nejtrpčí porážku a hanebnou zkázu, jestli ještě jednou vykřikne, že KLDR zaplatí “náležitou cenu”, spolu s gangsterskými americkými imperialisty, který napadají důstojnost a sociální systém KLDR, porušujíce vážné varování, kterého se jim dostalo.
      Konečné vítězství bude patřit vojsku a lidu KLDR, kteří povstali ve spravedlivou konfrontaci s USA a posvátnou válku za národní znovusjednocení pod vztyčeným praporem nezávislosti a songunu.

Korejská ústřední tisková agentura (KCNA), http://www.kcna.kp
český překlad převzat z http://www.kldr.info