KLDR předvojem pokrokové kultury

Přidáno v úterý 15. prosince 2015

Skupina Moranbong

Moranbong

Moranbong

      Pchjongjang 9. prosince 2015 (KCNA) - Skupina Moranbong, oblíbená mezi korejským lidem jako příklad umění založeného na čučche a ovládající celosvětové styly, brzy uskuteční přátelská představení v Číně, spolu se Státním zasloužilým sborem.

Moranbong

      Nejvyšší vůdce Kim Čong Un uspořádal novou skupinu "lehké hudby" v r. Čučche 101 (2012) jako nástupce Elektronického souboru Pochonbo, zřízeného vůdcem Kim Čong Ilem. Nazval ji "Moranbong" (česky "Pivoňkový kopec" - místo v Pchjongjangu spjaté s revolučními boji, pozn. překl.).
      V červenci před třemi lety Kim Čong Un sledoval ukázkové vystoupení skupiny Moranbong a ocenil ji za to, že výrazně zlepšila všechny hudební prvky.

http://kcnawatch.nknews.org/article/finp

Moranbong

Moranbong

Moranbong

     

Státní zasloužilý sbor, pýcha korejského songunu

Státní zasloužilý sbor

      Pchjongjang 9. prosince 2015 (KCNA) - Státní zasloužilý sbor a skupina Moranbong Korejské lidově demokratické republiky brzy vykonají přátelskou návštěvu Číny.
      Státní zasloužilý sbor, který vznikl jako elitní sbor pod dohledem vůdce Kim Čong Ila, vytvořený z hudebních talentů, kteří považují hudbu za svou životní družku, je chloubou songunské Koreje (politika songun zdůrazňuje prvořadost armády, pozn. překl.), která zaznamenávala jen vítězství a slávu po mnoho let spolu s písněmi revoluce.
      Sbor je znám svým bohatým zvučným hlasem a bezchybnou souhrou a všichni jeho členové jsou nepředstavitelnými hudebními talenty.

Státní zasloužilý sbor

      Armáda a lid KLDR milují soubor jako revoluční pěveckou skupinu zpěváků zahrnujících celý svět duší hory Pektu, protože je plný elánu a optimismu revoluční armády a odráží revolučního ducha čučche v každé písni.
      Prostřednictvím svých vystoupení soubor inspiroval vojáky i civilisty z KLDR, aby vedli intenzivní boj za obranu socialistické země a budování ekonomického gigantu.
      Mocné písně zpívané Státním zasloužilým sborem jsou oprávněně živou reprezentací myšlenek a vyznání songunské Koreje, vysoko třímající rudý prapor.
      Povzbuzeni těmito energickými a bojovnými písněmi vlévajícími důvěru ve vítězství a duch obrany rudého praporu, všichni Korejci vytvářejí nápor k vybudování prosperujícího socialistického národa.

Státní zasloužilý sbor

      Písně souboru představují silnou vůli lidu KLDR oddaně hájit socialismus, skoncovat s imperialismem a přinést růžovou budoucnost rozkvětu Koreje.
      To je důvod, proč dirigent významného zahraničního souboru řekl, že písně Státního zasloužilého sboru KLDR by měly pomoci sjednotit svět pod rudým praporem. "Jednou Zápaďáci řekli, že náš soubor jim způsobil okupaci bez jediného výstřelu. Teď jsem si jist, že písně souboru KLDR mohou očistit celý svět, aniž by byla vypálena jediná kulka," dodal.

Státní zasloužilý sbor

      Hlas spravedlnosti a píseň vítězství Státního zasloužilého sboru, veteránského uměleckého souboru z KLDR, zazní v Číně, dále podporuje rozvoj tradičních vztahů přátelství mezi oběma národy, tak jako vyvolala živou odezvu jeho návštěva Ruska.

http://kcnawatch.nknews.org/article/finq