Delegace přátelství navštívila KLDR

Přidáno v neděli 30. dubna 2017

Delegace přátelství navštívila KLDR

      Praha, 21. dubna 2017 – Delegace Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan vedená soudružkou Natašou Weberovou a složená z občanů České a Slovenské republiky navštívila ve dnech 13. – 20. dubna 2017 Korejskou lidově demokratickou republiku, aby se zde zúčastnila mezinárodní konference a setkání zahraničních přátel KLDR u příležitosti 105. výročí narození věčného prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga).
      Stejně jako většina delegátů jsme přiletěli do Pchjongjangu ve čtvrtek 13. dubna večer, vyfotografováni pro média a přivítáni průvodkyní. Každá delegace měla svého průvodce hovořícího potřebnými světovými jazyky (v našem případě anglicky a rusky). Ubytování a stravování bylo zajištěno v hotelu Korjó (Koryo), otevřeném v r. 1985. Jeho dvě věže spojené mostem symbolizují podanou ruku mezi severní a jižní částí Koreje v úsilí o národní znovusjednocení.

Celý článek s fotografiemi naleznete na http://www.kldr.info/delegace-pratelstvi-navstivila-kldr/, další postřehy z návštěvy na http://www.kldr.info/2017/04/28/nedivejme-se-na-kldr-ocima-porazencu/ a na dalších stránkách Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan - http://www.kldr.info.

Leopold Vejr